salaktalanítás
Miért, mikor, mivel?
A téli időszakban rendszerint kevesebbet mozgunk és több egészségtelen ételt fogyasztunk, így tavasszal sokunk szeretné méregteleníteni, salaktalanítani szervezetét. De vajon milyen tudományos alapja van ennek a két, rendszerint gyógynövényekkel végzett népgyógyászati módszernek?
A szervezetünkbe kerülő és képződő méreganyagokat alapvetően a májunk hatástalanítja, majd a májunk és a veséink választják ki, de a kiválasztási folyamatban a bőrünk és a tüdőnk is részt vesz. Ezért amikor méregtelenítésről beszélünk, elsősorban a máj méregtelenítő funkcióját kívánjuk serkenteni, de emellett a többi kiválasztó szervünk működését is támogatjuk. A salaktalanítás inkább a vesék és a nyirokrendszer működésének fokozására koncentrál, ezzel az ízületek egészségét is támogatva.
Kattins IDE, és olvass tovább!
Érdekes, hogy milyen figyelmet fordítunk a lakásunk, az autónk tisztán tartására, és milyen keveset a szervezetünk, bélrendszerünk karbantartására, tisztítására. Pedig az egészség a belekben kezdődik, illetve ha nem törődünk vele, végződik! A böjt tulajdonképpen minden vallási kultúrában megtalálható, és a lelki megtisztuláson túl, bizony nagy szerepe van a testi megtisztulásban is. Tehát már évezredek óta tudjuk, hogy fontos a bélrendszer karbantartása, mégsem fordítunk elegendő figyelmet rá!