Búzafű
A búzafű a frissen kihajtott búza, amikor még csak sziklevele jelenik meg. A búzafű számos hasznos anyagot tartalmaz (klorofill, aminosavak, ásványi anyagok, vitaminok, enzimek).
A búzafű immunrendszer erősítő hatású. Segíti az anyagcsere folyamatokat egy helyesen összeállított étrend kiegészítve a búzafűlével, így megszabadítja a szervezetet a káros anyagoktól és nem zsírként tárolja, méregtelenít. Ennek hatásaként jelentkezik a fogyás. A benne lévő enzimek, ásványi anyagok és vitaminok elősegítik a sejtaktivítást. Azon fogyasztók, akik méregtelenítő kúrába kezdenek, a lerakódott salakanyagok felszabadulnak, és távoznak a testből. Az anyagcsere rendezettebbé és rendszerezettebbé válik.
Mikor érdemes búzafüvet használni?
- Elsősorban megelőzésként ajánlható - főleg ősztől tavaszig. Aki rendszeresen iszik búzafűlevet (már napi 1-2 kanálnyi is csodákra képes!), vagy szed búzafű kapszulát, ritkábban betegszik meg, hamarabb felépül, és jobb lesz a teljesítménye.
- Mivel a búzafű hatóanyagai kiváló sejtregenerálók, lassítja az öregedést, és véd az idő előtti kimerülés ellen is.
- Tavaszi fáradtság esetén is érdemes gondolni rá.
- Klimaxos panaszok esetén is segítséget nyújthat
- Hatékony kiegészítője minden tisztító-, salaktalanító kúrának, így léböjt idején is javasolt a fogyasztása.
- Krónikus gyulladások, fertőzések esetén érdemes kipróbálni, hisz az immunrendszer támogatásával és a salaktalanítás serkentésével felgyorsítja a gyógyulást!
- Fekélyes panaszok, emésztési zavarok szintén igen jól kezelhetők rendszeres búzafűlé vagy tablettakúrával, továbbá jó hatást érthetünk el vele székrekedés esetén.
A búzafüvek és búzafűlevek az előírt dózisokban, mennyiségekben fogyasztandóak. Terapeutás-, és komolyabb betegségek esetén a mennyiség megnövelhető akár a duplájára vagy a négyszeresére is. Üres gyomorra, étkezés előtt kell elfogyasztani. Méregtelenítés és diéta idején a magasabb adagolás végett felléphet émelygés, hányinger érzése.