RETINOL: tényleg csökkenti a ráncokat?
A RETINOL a leggyakrabban használt és leginkább kutatott öregedésgátló, azaz anti-aging kozmetikai összetevő. Rendszeres használata bizonyítottan javít a bőr tónusán, és halványítja, csökkenti a ráncokat. Az 1970-es években kezdték el aknés kezeléseknél használni, és e közben fedezték fel egyedülálló anti-aging hatását, ma már pedig, ez utóbbi hatása miatt lett hihetetlenül népszerű, kétségtelenül élen járva az öregedésgátló hatóanyagok között.
A retinol a kollagén termelés ösztönzésével éri el a halványabb és mélyebb ráncok csökkentését. A benne lévő antioxidánsok lassítják a már meglévő kollagén lebomlását. Ezen kívül, gyorsítja a bőr felső rétegének megújulását, valamint a bőrben lévő fehérje- és vízmegkötő anyagok termelődését. Eredményességét tudományos kísérletek is igazolják, ez az egyetlen olyan kémiai hatóanyag, aminek hatása bizonyított és elfogadott.
A retinol serkenti a vérkeringést, ami élettelibb, egészségesebb bőrszínt eredményez. Nem elhanyagolható tulajdonsága továbbá, hogy halványítja a pigmentfoltokat, melyek az idő múlásával óhatatlanul megjelennek az arcbőrön.
A felsorolt jó tulajdonságait, a ráncok csökkenését 3-6 havi rendszeres használat után észlelhetjük, a legszembetűnőbb eredményt pedig 12 hónap használat után érhetjük el.
Szérumot vagy krémet?
Erre egyértelműen a SZÉRUM a válasz, ugyanis az lényegesen koncentráltabb mennyiségben tartalmazza a retinolt. A retinolt tartalmazó krémeknek rendszerint csak egyik alkotóeleme ez a hatóanyag, ami nem azt jelenti, hogy nem jó, de nem várhatjuk el ugyanazt a hatást, mint egy célzott szérum kúrától.
Hány éves kortól használjuk?
Egyáltalán nem túlzás, ha már 30 éves kor körül elkezdjük használni, ugyanis ebben a korban szervezetünkben már kevesebb kollagén termelődik, és lassan, de biztosan bőrünk elkezd megereszkedni. Nos, szakértők szerint, ne várjuk meg, míg a megereszkedés szemmel látható, kezdjük el időben lassítani a folyamatot! Mivel a RETINOL ösztönzi a kollagéntermelést, már 30 éves kortól nyugodt szívvel használhatjuk. Ne felejtsünk el C-vitamint is szedni mellé, hisz a C-vitamin jelenléte alapvető fontosságú a kollagénszintézishez.
A koncentráltabb retinol száríthatja, és érzékenyebb bőrűeknél irritálhatja a bőrt, ezért fokozatosan szoktassuk hozzá bőrünket. Erre a legjobb módszer, ha 1 hétig csak minden második nap használjuk, aztán rátérhetünk a napi használatra. Mindig ESTE alkalmazzuk, mert a retinol fényérzékenyítheti a bőrt. Ne mulasszunk el továbbá, nappalra fényvédős arckrémet használni, így biztosan elkerülhetjük a fényérzékennyé vált bőr károsodását.
Végül, de nem utolsósorban: ne feledjétek, hogy szoros összefüggés van a lelki egészség és a kisugárzás között, azaz használjunk bármilyen jó kozmetikumot is, amíg a bőrünkben nem érezzük jól magunkat, a külső szépségünk sem tud igazán megmutatkozni.